DNS Ayarlarını Değiştirme [Resimli Anlatım] Windows XP/7/Vista/8

Alfonso Furkan

Efsane Üye
10
4sharead.com, Megaupload.com gibi türkiyeden erişimi yasak olan sitelere girmek için yapmanız gereken tek şey DNS ayarlarınızı değiştirmektir.

Windows XP İçin:
1.) "Denetim Masası" / "Ağ Bantıları" 'na tıklıyoruz,

2.) "Yerel Ağ Bağlantısı" 'na sağ tıklayıp "Özellikler" butonuna tıklıyoruz,

3.) "İnternet iletişim kuralları (TCP/IP)" sekmesini seçiyoruz ve "Özellikler" butonuna tıklıyoruz,

4.) DNS Sunucularına aşağıdaki değerleri giriyoruz ve "Tamam" 'a tıklıyoruz:
195.46.39.39
195.46.39.40 [font=Arial, Verdana, Helvetica san-serif]
[/font]

5.) "Yerel Ağ Bağlantısı" bölümüne tekrar geliyoruz ve yine sağ tıklayarak "Onar" butonuna tıklıyoruz,

6.) Artık DNS ayarlarınız değişmiştir ve 4shared.com ve benzeri sitelere girebilirsiniz.

Not: DNS ayarı olarak sadece üstteki butona 4.2.2.3 ya da 4.2.2.4 yazsanızda olur.
Dipnot: Şuanki güncel DNS adresleri: 195.46.39.39 ve 195.46.39.40 'tür.

Windows 7 İçin:
1.) "Denetim Masası" / "Ağ ve Paylaşım Merkezi" simgesine tıklıyoruz,

2.)Sol taraftaki menüden "Ağ Bağlantılarını Yönet" sekmesine tıklıyoruz,

3.) "Yerel Ağ Bağlantısı" simgesine sağ tıklayıp "Özellikler" sekmesine tıklıyoruz,

4.) "İnternet Protokolü Sürüm 4 (TCP/IPv4)" sekmesini seçiyoruz ve "Özellikler" butonuna tıklıyoruz,

5.) DNS Suncularına aşağıdaki değerleri girdikten sonra "Tamam" butonuna tıklıyoruz:
195.46.39.39
195.46.39.40

6.) "Yerel Ağ Bağlantısı" simgesine sağ tıklıyoruz ve "Tanıla" sekmesine tıklıyoruz. Daha sonra bilgisayarımızı yeniden başlatıyoruz ve DNS ayarlarımız değişmiş oluyor. Artık 4shared.com ve benzeri sitelere kolayca girebilirsiniz.

Vista İçin:
1.) Denetim Masası / "Ağ ve Paylaşım Merkezi" simgesine tıklıyoruz,

2.)Sol taraftaki menüden "Ağ Bağlantılarını Yönet" sekmesine tıklıyoruz,

3.) "Yerel Ağ Bağlantısı" simgesine sağ tıklayıp "Özellikler" sekmesine tıklıyoruz,

4.) "İnternet Protokolü Sürüm 4 (TCP/IPv4)" sekmesini seçiyoruz ve "Özellikler" butonuna tıklıyoruz,

5.) DNS Suncularına aşağıdaki değerleri girdikten sonra "Tamam" butonuna tıklıyoruz. Artık 4shared.com ve benzeri sitelere kolayca girebilirsiniz.:
192.168.1.165
255.255.255.0
192.168.1.1

Not: "Otomatik olarak bir IP adresi al" butonuna tıklayıp "195.46.39.39 ve 195.46.39.40 DNS" ayarlarını girsenizde olur.

Windows 8 DNS Değiştirmek:
Link gösterimleri ziyaretçilere kapalıdır. Linkleri görebilmek için Giriş yap veya üye ol.

DNS Değişiminde Önemli Bilgi ve Ayrıntılar:
- DNS ile ilgili rakamları girerken dikkat edin, genellikle yanlış girilir.
- Windows 7 DNS ayarlarını değiştirirken en son işlem de "TANILA" sekmesine tıklayıp ardından bilgisayarı yeniden başlatmayı unutmayın.
- Tüm işletim sistemlerinde DNS ayarları değişimi sırasında modemi kapatmanıza gerek yoktur.
- Faturada herhangi bir değişiklik kesinlikle olmaz.

Ömer ÖZKAN

YÖNETİCİ
10
Gerçekten faydalı bir konu, 4shared 'in kapanmasından sonra linklerde çok büyük sıkıntı oluyordu, teşekkürler.. +Rep

Ayrıca konuyu düzenledim, daha akıcı bir görüntü için.

şafak

Üye
0
çok sağolun bu bilgiler bana yardımcı oldu +rep